SCULT Awards 2016

The SCULT Awards Ceremony 2016 took place on November 11th at Tallinn University, Estonia, and as part of the Inspiration Day for Sport Friends and Volunteers – SCULT Fest 2016– organised by SCULT, the World Sport Volunteers Movement.

See the beautiful photo galleries HERE!

Estonian Sport Volunteer Awards 2016 Have Been Announced! 
November 3rd, 2017

Winners

EILIKA TRUMMAR

Estonian Sport Volunteer 2016

Eesti Aasta Spordivabatahtlik 2016 on Eilika Trummar. Eilika on olnud nii Eestist toimuvate kui rahvusvaheliste spordi suursündmuste vabatahtlike juht. Tema kogemuste portfelli kuuluvad Tallinnas toimunud koolide maailmameistrivõistlsed 2009, Euroopa Noorte Kergejõustiku Meistrivõistlused 2010, Barceloan kergejõustiku EM 2011, Koolide murdmasuustamise MM Otepääl 2014, koolide 3x3 tänavakorvpalli MM 2016 Rio Olümpia ja Paraolümpia 2016 jne. Tema energia, algatusvõime ja suhtlusvalmidus ning oskus igal tasandil on teinud temast väga hinnatava spordivabatahtliku üle maailma. Aitäh, Eilika, et oled eeskujuks!

KATARINA KASEMETS

Estonian Young Sport Volunteer 2016

Eesti Aasta Spordivabatahtlik Noor 2016 on Katarina Kasemets. Katarina on omast soovist tulenevalt läbi mõelnud, planeerinud, algatanud ja eest vedanud kõigile jooksusõpradele mõeldud sündmuse „6/36“ ja „Noorte sügisjooksusarja“, kus osavõtjateks ei olnud mitte ainult noored, vaid ka täiskasvanud. Jooksusarjast on osa võtnud tuntud jooksjad nagu Pavel Loskutov ja külalisjooksjad naaberriigist Lätist ning Ameerika saatkonnast. Aktiivse noorena on ta ka ise kooli esindanud spordisündmustel ning tunneb huvi tervise heaolu vastu. Katarina on kohusetundlik ja entusiastlik noor, temas on algatus- ja eestvedamistahe, vastutamis- ja kaasamisoskus, julgus ning ta on paljudele noortele ja noortemeelsetele eeskujuks. Aitäh, Katarina!

ALIINE MATISEN

Estonian Traveler Sport Volunteer 2016

Eesti Aasta Spordivabatahtlik Rändur 2016 on Aliine Matisen. Aliine on olnud eeskujuks meile oma pealehakkamise ja kirega tegutseda ratsaspordivaldkonnas. Ta osales ratsaspordivõistlusel Soome Lavias erivajadustega laste laagri pararatsutamises kui ka lühiajalises Euroopa vabatahtliku teenistuse projektis “Horse Competitions at Niinisalo Horse stables”, kus Soome suurima ratsavõistluse ettevalmistamises. Nimetatud Euroopa vabatahtliku teenistuse projekt oli mõeldud eelkõige vähemate võimalustega noorte kaasamisele ja tööhõive edendamisele. Aitäh, Aliine, et oled eeskujuks!

MARGUS PIRKSAAR

Estonian Involver of Sport Volunteers 2016

Eesti Aasta Spordivabatahtlike Kaasaja on Margus Pirksaar. Margus on korraldanud, ise aktiivselt osalenud ja aidanud kaasata suurt hulka vabatahtlikke Eesti suurimatele rahvaspordisündmustele, nagu näiteks Ironman 70.3 Otepää, Tartu Mill, Viljandi Järvejooks, Lossmanni Jook, SEB Tallinna Maraton. SEB Tallinna Maratonil ja Tartu Linnamaratonil on korraldanud tempomeistrite tööd ja asutanud kaks MTÜ-d, mis tegutsevad spordivaldkonnas ja koondavad vabatahtlikkuse alusel töötavaid harrastussportlasi ning entusiaste. Aitäh, Margus, et oled eeskujuks!

GEIL SIIM

Estonian Inspirator and Mentor of Sport Volunteers at School 2016

Eesti Aasta Spordivabatahtlike Innustaja Koolis 2016 on Geil Siim. Kolme sportliku lapse emana hakkas Geil oma laste toetamise kõrvalt kaasama triatloniharrastusse üha rohkem lapsi. Täna on tema hoolealuste arv kasvanud juba 80-ni. Need, kes ise treeningutel ja võistlustel osaleda ei soovi, on teretulnud võistlustele suunanäitajateks, radade turvajateks või joogi/söögi pakkujateks. Kui Geil võistluskeskusesse saabub, siis alati suure bussiga, mis on täis särasilmseid spordihuvilisi lapsi. Lisaks igapäevasele treeningtegevusele ta on triatlonivõistlustel kohtunik, Eesti Triatloni Liidu karikasarja Elva etapi peakorraldaja, Elva Gümnaasiumi bioloogia, füüsika ja loodusõpetuse õpetaja. Aitäh, Geil, et oled eeskujuks!

KAITSELIIDU TARTU MALEV

Estonian Sport Volunteers' Friend 2016

Eesti Aasta Spordivabatahtlike Sõber on Kaitseliidu Tartu Malev. Nad on aastaid spordiüritustel abis käinud ja iga võistluse raames õnnestub neil kokku panna ca 20-25 liikmeline meeskond. Nad teevad väga tänuväärset tööd ja pakuvad oma noortele rahvaspordiüritustel abis käimise näol uusi kogemusi suure osalejate hulgaga suhtlemisel. Aitäh, Kaitseliidu Tartu Maleva rahvas, et olete eeskujuks!

AGNES SIRKEL

Estonian Sport Volunteer 2016 SPECIAL PRIZE

Eesti Aasta Spordivabatahtlikud 2016 eriauhind läks Agnes Sirkel'ile. Agnes väärib tunnustust, sest ta on Klubi Tartu Maraton sündmuste vabatahtlik olnud aastast 1998. Väärikale eale vaatamata on ta igal üritusel abiks. Endise Tartu Maratoni peasekretäri ja sekretariaadiülemana on tal palju teadmisi ja kogemusi, mida ta ürituse ajal vabatahtlikuna rakendab. Agnes on 85 aastane spordivabatahtlik! Aitäh, Agnes, et oled eeskujuks!